"Zanocuj w lesie"

Program „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Włodawa

 

W ramach programu „Zanocuj w lesie” Nadleśnictwo Włodawa wyznaczyło obszar przeznaczony do uprawniania bushcraftu i surwiwalu. Amatorzy takich form wypoczynku mają do dyspozycji niemal 1600 ha. Wyznaczony obszar znajduje się na terenie leśnictw Dobropol oraz Załucze. To doskonałe miejsce aby poczuć prawdziwą dzikość przyrody i  bliskość natury.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [link do mapy BDL] oraz z  poziomu aplikacji Mbdl [link do aplikacji mBDL] (android) lub [link do aplikacji mBDL] (iPhone), z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru [link do regulaminu]
 2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą:
  1. miejsca w których dozwolone jest rozpalanie ogniska oznaczone są na mapie.
 3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed wejściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
 4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce
 5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.

Prace z zakresu gospodarki leśnej w  styczniu 2022 roku, w obszarze objętym programem "Zanocuj w lesie", odbywają się w pododdziałach leśnych:

W leśnictwie Dobropol: 159 d, 160 i, 186 c, 186 f, 186 g;

W leśnictwie Załucze: 104 d, 105 a, 145 d.

Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!

 1. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  1. terminy polowań zbiorowych :

Terminy polowań zbiorowych znajdziesz na stronie Koła Łowieckiego „Ponowa” we Włodawie, adres witryny internetowej:  http://www.ponowa48.pl/

 1. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres: wlodawa@lublin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Aleksandra Chwalczuk

e-mail: aleksandra.chwalczuk@lublin.lasy.gov.pl, tel: 606 731 467.

 

 

 Nadleśnictwo Włodawa przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

 

Ankieta dla użytkowników programu "Zanocuj w lesie"  >>KLIKNIJ TUTAJ<<